Bieg na 101... lat!

08.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem wzięli udział w XIII Biegu Niepodległości Ulicami Miasta Płocka, pod hasłem ,,Biegnij z biało-czerwoną”.

Bieg Niepodległości rozpoczęto przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 11.11 zaś, wzorem lat ubiegłych, odśpiewano cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego’’.

Po części patriotycznej odbyła się część sportowa. Uczestnicy w okolicznościowych koszulkach, trzymając biało-czerwone flagi pobiegli ulicami: Plac Obrońców Warszawy, Kolegialną, Misjonarską, Kościuszki - do Placu Obrońców Warszawy.

Na zakończenie biegu, również pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, każda szkoła została uhonorowana dyplomem oraz okolicznościowym pucharem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Dla uczestników przygotowano też grochówkę i gorącą herbatę.

(Cezary Chyżyński)