^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

UE

 

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum z klas 2LA, 2LB i 3LB wzięli udział w pięciodniowym (23 – 27.09.2019) obozie językowym ,,Euroweek – szkoła liderów’’ wraz z opiekunami panią Urszulą Gołębiewską, panem Markiem Pietrzakiem oraz panią Marią Adamską. Projekt szkoleniowy odbył się w przepięknej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej – Dusznikach -Zdroju w Willi ,,Jarzębina’’.

 

Euroweek jest międzynarodowym programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Ma on na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, komunikacji, a także kształtowanie umiejętności w zakresie języka angielskiego. Ponadto poszerza wiedzę na temat kultur innych krajów oraz daje możliwość zawarcia nowych znajomości.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży, m.in. z Kolumbii, Kosowa, Indonezji, Turcji oraz Filipin . Każdego dnia braliśmy udział w niezwykle ciekawych zajęciach, które nie tylko wymagały znajomości języka angielskiego, lecz także kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. Różnego rodzaju ćwiczenia za główny cel stawiały integrację młodzieży i budowanie pewności siebie.

Podczas zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, poznawaliśmy ich rodzimą kulturę oraz historię życia, w ten sposób budując przyjaźń między nami. W czasie obozu językowego mieliśmy także okazję zwiedzić piękne stare uzdrowisko Duszniki-Zdrój. Oprócz przepięknych widoków górskich można było odwiedzić pijalnię wód mineralnych ,,Wielka Pieniawa’’ czy Dworek im. Fryderyka Chopina.

Podczas pożegnania z wolontariuszami nie zabrakło łez i wzruszeń. Na koniec każda osoba biorąca udział w szkoleniu dostała certyfikat. Uczestnictwo w Euroweek przede wszystkim spowodowało, że każdy przełamał wewnętrzną barierę i stał się bardziej odważny oraz otwarty na wszystko to co nowe. Wspomnienia z tego wyjazdu na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

(Karolina Kwiatkowska, Aleksandra Remiś kl. 2LA)