^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Piątek 25 października 2019 r. był dla Zespołu Szkół nr 5 wielkim dniem. Tuż po godzinie 17:00, po godzinach prób i przygotowań, rozpoczął się Festiwal Talentów „Serce dla Julii”. Jego celem było zebranie jak największej sumy pieniędzy, która wsparłaby naszą uczennicę i koleżankę w czasie jej leczenia w USA. Julia Pietrzak, bo o niej mowa, ma już wkrótce poddać się operacji, która nie może być przeprowadzona w Polsce.

Trzeba przyznać, że wieczór był magiczny. Wszyscy artyści zostawili swoje serca na scenie. Były fantastyczne recytacje, śpiewy, tańce, tupanie, gra na gitarze, a nawet wybuch wulkanu. Można było wziąć udział w loterii fantowej, kupić prace wykonane przez uczniów ZS nr 5, przybić piątkę z Nafciarzem, maskotką drużyny Wisły Płock, pogłaskać psa-ratownika i przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy dzięki ekipie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o orazbejrzeć specjalny pokaz sztuk walki przygotowany przez dwie płockie grupy: Capoeira Unicar i Capoeira Mozenza. Wysłuchaliśmy także koncertu grupy TheVoiceOrkiestra z Bodzanowa, którego członkiem jest uczeń naszego VII Liceum.


Autografy i zdjęcia rozdawali również: Dominik Furman, reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik Wisły Płock, Thomas Dähne, bramkarz Nafciarzy i Marcin Wichary, przez większość kariery zawodnik SPR Wisły Płock, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie, mistrz Polski, a także brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej. Dzięki darom tych wspaniałych sportowców już wkrótce płocki oddział WOPR zorganizuje licytację, z której dochód zostanie także przekazany na pomoc Julii. Będzie można licytować: koszulki naszych gości z autografami, piłki z podpisami ich drużyn, a także korki Dominika Furmana. Na piątkowym spotkaniu w naszej szkole nie mogło zabraknąć głównej bohaterki wieczoru, Julki Pietrzak, naszej małej „siłaczki”, która mimo ciężkiej choroby potrafi niejednego rozbawić swoim poczuciem humoru i oczarować uśmiechem. W piątkowy wieczór wszyscy byliśmy radośni i wesoło się bawiliśmy. Bo przecież nic tak nie cieszy, jak pomaganie innym...

(tekst: Martyna Florkowska-Kardasz; zdjęcia: Portal Płock)