Kamerton wyruszył z kolędą...

Połowa grudnia była niezwykle intensywna dla naszych chórzystów z chóru Kamerton, który prowadzi p. Bożena Tyburska. Wraz z chórami sześciu płockich podstawówek i Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Bernarda Chmielarza wystąpił w czterech koncertach kolędowych pod hasłem "Z narodzenia Pana".

W piątek 13 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej rozbrzmiały kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne. Rano odbyły się dwa szkolne koncerty a wieczorem koncert galowy, który był bardzo uroczysty i podniosły, a owacjom nie było końca.

W niedzielę wyruszyliśmy ponownie, tym razem do Gostynina do kościoła św. Marcina. Najpierw mieliśmy próbę techniczną, a potem odbyła się uczta na zamku książęcym. Wieczorem ponownie zabrzmiały kolędy i pastorałki. Patronat nad koncertem w Gostyninie sprawował PKN Orlen, a nad wszystkim czuwał dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej p. Adam Mieczykowski, któremu składamy serdeczne podziękowania za opiekę i zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To była cudowna lekcja muzyki dla nas wszystkich. Wielkie gratulacje dla naszych cudownych solistek: Hani i Zuzi Kasztelan z kl. 5A oraz Agaty Tarki z kl 7E. Mamy nadzieję, że ta muzyczna przygoda zostanie wszystkim w pamięci na długie lata. Była to również tytaniczna praca dla młodych artystów, ale jakże wspaniały jest jej efekt. Gratulacje!

(tekst: Bożena Tyburska)