Podzieliliśmy się dobrem

Styczeń upłynął w naszej szkole pod znakiem wielu przedsięwzięć, związanych z 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czas na podsumowanie tych działań, z których jesteśmy bardzo dumni.

Datki na rzecz WOŚP można było wrzucać do puszki na terenie szkoły. Z możliwości wsparcia potrzebujących chętnie korzystali zarówno uczniowie klas 1-3, uczący się już stacjonarnie, jak i pracownicy szkoły. Po rozliczeniu tej zbiórki  okazało się, że zebrano w ten sposób 3845,41 zł. Nasze maluchy nie tylko wspierały akcję, wrzucając grosiki do puszki. Same przygotowały również prace plastyczne, które zostały przekazane na licytacje, organizowaną przez płocki sztab WOŚP. Aukcja prac przyniosła łączną kwotę 2426 zł. Warto wspomnieć o pięknym geście rodziców klasy 1E, którzy wylicytowali plakat uczniów za kwotę 640 zł i przekazali pracę na pamiątkę wychowawczyni p. Malwinie Rydzyńskiej. W dzień finału grupa naszych uczniów tradycyjnie kwestowała wśród społeczności lokalnej. Ta zbiórka przyniosła z kolei kwotę 2570,37 zł. Łącznie dzięki zaangażowaniu uczniów i pracowników Zespołu Szkół nr 5 w Płocku na konto WOŚP przekazano w tym roku kwotę 8841,78 zł. Serdecznie dziękujemy za hojność!