CZYSTSZY ŚWIAT WOKÓŁ NAS

„Jeśli się nie pospieszymy,
Ziemię szybko utracimy.
Już od dzisiaj zacznij sprzątać,
Sprawdź, co masz w ogrodu kątach.”

Ta właśnie rymowanka stała się w dniach 16-17 września mottem naszych uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Odbyli oni lekcje tematyczne, poświęcone segregacji odpadów, a potem ochoczo przystąpili do akcji „Sprzątanie świata”. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki, wyruszyli wraz z wychowawczyniami na poszukiwanie porzuconych w nieodpowiednim miejscu śmieci. W okolicach szkoły było pełno pozostawionych butelek, puszek i papierów. Jesteśmy oczywiście dumni z naszych małych bohaterów, którzy wykazali się takim zaangażowaniem i zebrali taką ilość śmieci – klasa 3D na przykład wypełniła aż siedem worków, a 3C znalazła nawet oponę i starą drukarkę. Z drugiej strony smuci nas, że wciąż aż tyle odpadów ląduje w nieodpowiednim miejscu i to w naszym bliskim otoczeniu, na naszych osiedlach, nieopodal bloków. Jesteśmy jednak pewni, że nasi mali ekolodzy, przyzwyczajeni od najmłodszych lat do dbania o środowisko, będą się zawsze wykazywać taką wrażliwością i wkrótce takie akcje jak „Sprzątanie świata” zwyczajnie nie będą potrzebne.

Galeria na portalu Facebook: [KLIK]