DZIEŃ PATRONA NA SPORTOWO

Święto patrona naszej szkoły to nie tylko okolicznościowe wystawy, prezentacje i lekcje tematyczne. Obchodzimy je również, organizując konkursy i turnieje sportowe.

Zwłaszcza te ostatnie odgrywają tu szczególną rolę. Wszak nasz patron, Aleksander Maciesza, nauczyciel higieny i anatomii oraz szkolny lekarz, promował i wspierał zdrowy tryb życia wśród swoich wychowanków. W tym roku z okazji Dnia Patrona zorganizowano Mistrzostwa Szkoły klas piątych w "Cztery ognie". Pierwsze miejsce przypadło klasie 5C, drugie 5A, trzecie 5B a czwarte 5D. Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali: Marcin Gieras, Aleksander Sztanderski, Hanna Lewandowska, Tola Matusiak, Julia Zabłocka, Michał Marciniak, Adam Zdziarski i Inga Rybkiewicz. Serdecznie gratulujemy! Zawodników wspierał oczywiście gorący doping koleżanek i kolegów. Po wręczeniu nagród przez p. dyrektor Magdalenę Lewandowską i p. dyrektor Agnieszkę Dolną wszyscy uczestnicy turnieju wraz z opiekunami i dyrekcją zapozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.