"STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA" - POWRACA DO ZS5!

 
W październiku ruszyliśmy z kolejną edycją naszego mini projektu Starszy Brat, Starsza Siostra. Przypominamy iż projekt rozpoczęliśmy w 2018 roku z klasą 3LB. W tym roku po przerwie odnawiamy i zacieśniamy więzi pomiędzy starszymi i najmłodszymi uczniami naszej szkoły.
Starszy Brat, Starsza Siostra ma na celu zintegrowanie społeczne najmłodszych uczniów Zespołu Szkół nr 5 z klas 1, 2 i 3 ze starszymi uczniami klas VII LO oraz wzmożenie poczucia bezpieczeństwa młodszych dzieci w obecności starszych. Chcemy, aby młodsi uczestnicy projektu zdobyli pewność iż starsi uczniowie z liceum będą się nimi opiekować podczas 8 lat pobytu w naszej szkole.
W tym roku opiekę i wsparcie kochanym najmłodszym zapewniają uczniowie klasy 1LC o profilu psychologiczno-pedagogicznym, pod opieką p. Anny Kopeć. Licealiści chętnie spędzają czas z młodszymi kolegami i koleżankami udzielając im pomocy w pracach domowych, bawiąc się i rozmawiając.
Przesympatyczni uczniowie z 1LC nie tylko pełnią dyżury na świetlicy szkolnej organizując czas najmłodszym kolegom i koleżankom, ale również w październiku zorganizowali lekcję Halloween z elementami języka angielskiego dla uczniów klasy 1C SP8.
Klaudia, Oliwia, Sylwia, Gabrysia i Nicole z 1LC zorganizowały fantastyczną lekcję kulturową, gry i zabawy oraz wspólny taniec z naszymi najmłodszymi uczniami. Całe grono bawiło się wyśmienicie, nawiązało wspaniałą międzyoddziałową przyjaźń, już planują kontynuowanie współpracy i kolejne wspólne lekcje.
Umiemy się opiekować młodszymi, a połączenie liceum i szkoły podstawowej jest naszym prawdziwym atutem. Dzięki naszemu projektowi pierwszoklasiści i starszaki integrują się ze społecznością licealną, nabierają zaufania i zacieśniają więzi międzyklasowe.
W ramach podziękowań licealistki dostały piękną kartkę z podpisami uczniów klasy 1C, która ozdobi naszą salę.
Wkrótce odbędą się kolejne zajęcia w ramach projektu – już się na nie cieszymy!
Pozdrawiamy!
Zespół projektu Starszy Brat, Starsza Siostra