18. Piknik Europejski - Gimnazjum nr 8 w barwach Gruzji

Gimnazjum nr 8, jak co roku, wzięło udział w Pikniku Europejskim, organizowanym już po raz 18. przez Urząd Miasta Płocka. Tym razem nasza prezentacja poświęcona była Gruzji.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Justyny Cichockiej, p. Moniki Fuz, p. Marty Jarzyńskiej, p. Doroty Nadrowskiej - Guściory, p. Grażyny Stobieckiej, p. Sylwii Tobery oraz p. Bartłomieja Fortuny przygotowali wystrój gruzińskiego stoiska na Starym Rynku. Motyw przewodni dekoracji w postaci wykonanych z różnych materiałów winogron, gazetki i prezentacje tematyczne, wystawa wyrobów artystycznych oraz gruzińskie melodie ludowe przyciągnęły przed nasz kram wielu zwiedzających. Mogli oni również spróbować tradycyjnych wypieków, które przygotowała nasza młodzież wraz z rodzicami.

Delegacja Gimnazjum nr 8 pod opieką p. Marii Adamskiej i p. Magdaleny Woźniak - Serwatkiewicz przeszła także w tradycyjnej Paradzie Europejskiej z Nowego Rynku na starówkę, prezentując oryginalną dekorację oraz pięknie uszyte stroje. Wieczorem nasz szkolny zespół Oktawa wraz z przedstawicielkami chóru Kamerton wystąpił na scenie Pikniku. Dziewczęta wspaniale wykonały tradycyjną gruzińską pieśń "Suliko". Występ przygotowała wraz z młodzieżą p. Bożena Tyburska.