^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

15 września w naszej szkole uroczyście zainaugurowano kampanię społeczną "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w roku szkolnym 2017/18. Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa i naukę odpowiednich zachowań w ruchu drogowym najmłodszych uczniów szkół podstawowych. 

Kampania jest realizowana przez samorząd województwa mazowieckiego od 2014 r. W tym czasie kilkadziesiąt tysięcy dzieci otrzymało odblaskowe elementy ubioru oraz odbyło spotkania z policją, strażą pożarną, strażą miejską i ratownikami medycznymi. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych odpowiednich zachowań na drogach.


- W Płocku również dbamy o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizujemy program "Jasno i bezpiecznie", w ramach którego oświetlamy przejścia dla pieszych, budujemy sygnalizacje na drogach, spowalniamy ruch, aby Wasza droga do szkoły była bardziej bezpieczna. Dziś otrzymacie odblaskowe elementy, które sprawią, że będziecie lepiej widoczni dla kierowców - mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas otwarcia akcji.


 
W inauguracyjnycm spotkaniu wzięli udział przedstawiciele starostw powiatowych, urzędu marszałkowskiego, WORD-u, straży miejskiej, policji, pogotowia ratunkowego. 

Ciocia Agnieszka i Lew Honorek obecni na spotkaniu z uczniami klas pierwszych uczyli jak przechodzić przez jezdnię i jak zachować się w drodze do i ze szkoły. Patronat nad kampanią "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 
 fot. Karol Krajewski