Maluchy na warsztatach ceramicznych

W październiku i listopadzie pierwszoklasiści uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach odbywających się w Pracowni Ceramicznej Beaty Szajdziuk.

Uczniowie pod opieką p. Anity Krupińskiej oraz p. Moniki Fuz rozwijali swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Uczyli się koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności i planowania.

Podczas warsztatów dzieci tworzyły ceramiczne aniołki. Na początku zapoznały się z historią ceramiki, następnie z gliny tworzyły swoje figurki. Kolejnym etapem było malowanie i szkliwienie stworzonych dzieł. Wypalone aniołki trafiły do naszych uczniów 6 grudnia. Cudownie było oglądać uśmiechnięte twarzyczki, dumne ze swojej pracy. Wiemy, że aniołki pierwszoklasistów zajmują w domach honorowe miejsca.