Walentynki w 1A

Dnia 8 lutego uczennice z 2 klasy VII LO w ramach szkolnego mini projektu "Starszy Brat, Starsza Siostra" przygotowały kolejną lekcję dla uczniów klasy 1A szkoły podstawowej.

Tym razem swoich młodszych kolegów i koleżanki odwiedziły Daria, Ola, Julia oraz Wiktoria z klasy 2LB. Przed rozpoczęciem lekcji dziewczyny były nieco stremowane, ale jak można się domyśleć lekki stres minął i między uczniami z podstawówki i liceum szybko nawiązała się nić porozumienia.

Z radością obserwujemy, iż nasz mini projekt przynosi same korzyści obu uczestniczącym w nim stronom. Starsza młodzież ma okazję wykazać się odpowiedzialnością, zdobyć pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi (być może przekona to kogoś do podjęcia studiów pedagogicznych) oraz przede wszystkim pokazać maluchom, że w szkole mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie. Dla pierwszaków lekcje z naszymi licealistami nadal są wielką przygodą i urozmaiceniem oraz okazją do nawiązania relacji ze starszymi kolegami i koleżankami w szkole.

Wkrótce odbędzie się kolejna lekcja prowadzona przez licealistów!! Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych projektowych lekcji, a na chętnych do udziału licealistów czekamy w B6!