Pasowanie na czytelnika

W piątek 9 lutego 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika.

Pasowanie poprzedziło przedstawienie ,,Bajkowe stacje” – przygotowane przez uczniów klasy 2A gimnazjum, pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy: p. Urszuli Wasilewskiej i p. Agnieszki Dolnej. O dekoracje zadbali nauczyciele zajęć artystycznych. Po obejrzeniu pięknego przedstawienia dzieci uroczyście złożyły przysięgę. Na pamiątkę tego wydarzenia gospodarze klas odebrali z rąk pani Dyrektor Małgorzaty Dąbrowskiej oraz pani Wicedyrektor Joanny Nowackiej pamiątkowy dyplom. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych udowodnili, że potrafią już czytać. Przedstawiciele klas pięknie przeczytali przygotowane wiersze o książce. Po pasowaniu przyszedł czas na odwiedzenie biblioteki szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami właściwego zachowania w bibliotece oraz korzystania z jej zbiorów. Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzać bibliotekę szkolną i chętnie wypożyczać książeczki.