^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości hucznie i uroczyście obchodzono w całej Polsce. Również w naszej szkole miały one wyjątkowy charakter i wiele odsłon.

U progu długiego "niepodległościowego" weekendu, 9 listopada społeczność naszej szkoły wzięła udział w podniosłej uroczystości, przygotowanej przez młodzież pod kierunkiem p. Elżbiety Charzyńskiej, p. Magdaleny Lewandowskiej i p. Marzeny Wrzos. Zarówno na widowni jak i na scenie zobaczyliśmy uczniów klas szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych i licealistów. Nasi artyści ukazali nam genezę powrotu Polski na mapy świata w 1918 roku. Najmłodsi aktorzy klas początkowych przybliżyli również sylwetki postaci historycznych, które w istotny sposób przyczyniły się do odrodzenia państwa polskiego. Uroczystość ubogacił występ chóru Kamerton wraz z solistami i zespołem Oktawa. Młodzi wokaliści wraz z p. Bożeną Tyburską zaprezentowali koncert pieśni patriotycznych, zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania. Obchody odbyły się w pięknej scenografii przygotowanej przez nauczycieli techniki i plastyki.

(tekst: Bartłomiej Fortuna)