Przyjemne z pożytecznym, czyli licealiści w stolicy

5 grudnia ruszyliśmy do Warszawy na krótką i przyjemną wycieczkę. Połączyliśmy wizytę w Centrum Nauki Kopernik z zastosowaniem poznanych praw fizyki na trampolinach w Hangarze 646.

Nie obyło się również bez krótkiej wizyty w Galerii Mokotów, gdzie dokonaliśmy szybkich zakupów mikołajkowych. W CNK samodzielnie eksperymentowaliśmy w przygotowanych stanowiskach. Duże zainteresowanie wzbudziło wśród nas miejsce w którym mogliśmy dokonać pomiaru własnych fal mózgowych. Nie zdradzimy Wam jednak kto z nas myśli najwolniej :) . W całej ekspozycji centrum mieliśmy doskonałą okazję do przetestowania możliwości naszego ciała oraz poobserwowania różnych ekscytujących zjawisk fizycznych w trakcie działania. Uwielbiamy muzea interaktywne! Mogliśmy poeksperymentować sami lub z pomocą obecnych przy stanowiskach pracowników CNK. Eksponaty na których eksperymentowaliśmy były wymagające ale i wciągające. Dwie godziny minęły nam bardzo szybko i wynieśliśmy sporo praktycznej wiedzy z różnych dziedzin biologii, fizyki i chemii. Po wizycie w Centrum ruszyliśmy do Hangaru 646 gdzie pod opieką wykwalifikowanych trenerów ćwiczyliśmy skoczność i zwinność uczniowską. Godzina skakania na trampolinach była bardzo wyczerpująca, ale mieliśmy jeszcze potem dużo sił na odwiedzenie pobliskiej Galerii Mokotów gdzie integrowaliśmy się wspólnie robiąc zakupy i na przystanku „jedzenie”. Zmęczeni , ale szczęśliwi wróciliśmy do Płocka wieczorkiem. Warszawa jest pięknie ustrojona na święta i miło było to zobaczyć na własne oczy.

Uczniowie klasy 1LB i 2LB