Szkolna lekcja demokracji - wybraliśmy radnych

W piątek 14 grudnia młodzież Zespołu Szkół nr 5 w Płocku przystąpiła do wyborów swoich przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Miasta Płocka. W naszej szkole na mocy uchwały utworzono dwa okręgi wyborcze.

W okręgu nr 6 obejmującym Szkołę Podstawową nr 8 i oddziały gimnazjalne do urn poszły 444 osoby, co stanowi niecałe 70 % uprawnionych do głosowania. Po podliczeniu głosów Okręgowa Młodzieżowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów:

1. Błaszczyk Julia Aleksandra 14 gł.
2. Czerwiński Radosław Antoni 20 gł.
3. Kulczakiewicz Adam 7 gł.
4. Lewandowska Magdalena 11 gł.
5. Rędziński Kacper 11 gł.
6. Skarzyńska Gabriela 12 gł.
7. Szczepański Jan 1 gł.
8. Wilk Szymon Piotr 339 gł.
Liczba oddanych głosów nieważnych wyniosła 29.

W okręgu wyborczym nr 7, obejmującym VII Liceum Ogólnokształcące zagłosowało 103 uczniów (68 % uprawnionych). Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

1. Bartosiak Agata 3 gł.
2. Dziedzic Lidia 15 gł.
3. Rejner Michał 72 gł.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 13.

Gratulujemy kandydatom osiągniętego wyniku, a nowo wybranym radnym życzymy aktywnej i owocnej pracy na rzecz płockiej młodzieży.