^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły z inicjatywy wychowawczyni klasy 1A, pani Anity Krupińskiej mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami płockiego WOPR- u oraz psem ratownikiem – Orionem.

Najmłodsi dowiedzieli się, na czym polega praca ratownika, jak można nim zostać. Ratownicy określili zasady zachowania podczas pobytu nad wodą i wchodzenia do niej jedynie pod opieką osoby dorosłej. Zaapelowali, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu. Przypomnieli, że przebywając nad zbiornikami wodnymi, należy zachować szczególną ostrożność.

 

Największe zainteresowanie i zachwyt wzbudził w naszych uczniach pies Orion. Dowiedzieli się oni jak wygląda praca psa ratownika. Najodważniejsi mogli pogłaskać Oriona, co czynili z entuzjazmem.

To pierwsze takie spotkanie, ale nie ostatnie. Uczniowie umówili się na kolejne spotkanie przed wakacjami.