^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

15 stycznia 2019 r. upłynął w Zespole Szkół nr 5 pod znakiem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. To wyjątkowe święto zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy, aby m.in. propagować uczenie się języków obcych przez całe życie oraz promować różnorodność kulturową i językową Europy jako wspólnego bogactwa wszystkich krajów tego kontynentu. Obchodzone jest 26 września. W naszej szkole celebrujemy je tradycyjnie w późniejszym terminie, ale z nie mniejszym zaangażowaniem! :)

Uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów szereg atrakcji: zabawne przedstawienie w języku rosyjskim, mistrzowskie wykonanie piosenek po francusku i rosyjsku, a nawet paradę znanych osobistości związanych z krajami angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego obszaru językowego. Powitaliśmy więc królową Elżbietę II ze swoją rodziną i służbą, prezydenta i pierwszą damę USA, Harry’ego Pottera wraz z Hermioną Granger i kolegami z Hogwartu, prezydenta Rosji Władimira Putina, piosenkarkę Ałłę Pugaczową, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, narciarza Stephana Leyhę, szachistę Garija Kasparowa, modelkę Claudię Schiffer, fanki filmu Trolle, ratownika prosto z ekipy Słonecznego Patrolu, księżniczkę Leję, a także piosenkarkę Conchitę Wurst.

Było gwarno i wesoło. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z bohaterami podręcznika do języka angielskiego, którzy na co dzień zamieszkują wesoły Treetops Forest. Przebrani za postacie z anglojęzycznych bajek i filmów uczniowie klasy 4a, delegacje klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 3 Gimnazjum, zmierzyli się ze specjalnie przygotowanymi dla nich zadaniami testującymi ich znajomość języków obcych oraz wiedzę o krajach europejskich. Uczniowie układali, pisali, słuchali, a nawet smakowali i zdobywali punkty dla swoich klas. Zobaczymy wkrótce, która grupa spisała się w tej klasyfikacji najlepiej.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udaną zabawę, a także za przygotowanie pięknych dekoracji: flag krajów z całego świata wykonanych przez drugo- i czwartoklasistów, makiet charakterystycznych obiektów czy stoisk prezentujących zdobycze nauki, techniki i kultury Rosji i Niemiec.