^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

O tym, że w naszej szkole w dzień wiele się dzieje, wiadomo nie od dziś. Od kilku lat jednak nasi uczniowie ożywiają piękny, nowoczesny budynek ZS5 również, gdy zapada zmrok.

Nocne spotkania organizujemy już od kilku lat. Każde z nich ma wyjątkowy charakter - mieliśmy noce filmowe, teatralne z próbą i nagraniem spektaklu w szkolnych piwnicach oraz niezwykle istotne narady samorządu szkolnego przy pizzy i samodzielnie przygotowywanych tostach. W tym roku szkolnym klasa 3F wraz z wychowawcą p. Bartłomiejem Fortuną postanowiła spotkać się w szkole nocną porą już po raz drugi. Jesienią mrok wielkiego gmachu naszej placówki sprzyjał świętowaniu Halloween. W ostatni piątek 8 marca zaś noc w szkole stała się okazją do klasowego spotkania z okazji Dnia Kobiet. Włoska uczta przy pizzy wcale nie była jedynym i najważniejszym punktem wieczoru. Spędziliśmy czas w miłej atmosferze, tocząc niekończące się rozmowy na tematy poważne i mniej poważne. Pod niezwykłą kopułą, wieńczącą forum naszej szkoły, wspominaliśmy, że w dzieciństwie postrzegaliśmy ją jako wielki statek kosmiczny w środku rozrastającego się osiedla. Żeby nie zrobiło się tak całkiem sentymentalnie, znaleźliśmy również chwilę na odbijanie piłki siatkowej na czas oraz słuchanie muzyki przeplatane z karaoke. Mimo iż na dalekim horyzoncie widać już koniec gimnazjum, klasa 3F nie odpuszcza i już planuje kolejną noc w szkole. Może po dobrze napisanych egzaminach, gdy wszyscy już nieco odetchną..?