^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Dnia 16.03.2019 w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy  od września rozpoczną naukę w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej.

Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Małgorzata Dąbrowska, która zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną i różnorodność zajęć pozalekcyjnych. Następnie wszyscy obejrzeli występ taneczny zespołu „Gwiazdeczki Ósemeczki”.

Każde dziecko otrzymywało bilet wstępu do Szkoły Podstawowej nr 8.

 

Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały liczne atrakcje, a rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej oraz Dyrekcją Szkoły.

Dla małych i dużych gości przygotowano dwa przestawienia (jedno w języku angielskim, pt. „Seasons of the year”, drugie to „Bajka o Błędnym Rycerzu”), była możliwość przebrania się za żołnierza (dzięki udziałowi uczniów Centrum Naukowo –Biznesowego FENIKS, którzy uczestniczyli w Dniu Otwartym naszej Szkoły). Najmłodsi mgli zapoznać się z dzikimi zwierzętami (dzięki uprzejmości płockiego ZOO). Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko, na którym rozdawano watę cukrową, kolejka ciągnęła się w nieskończoność. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawie „Na tropie jaskiniowców”, gdzie mogły odcisnąć dłonie na ścianie jaskini, rysować węglem, posiedzieć przy ognisku i obejrzeć film w towarzystwie jaskiniowców – dziewczyn z G8. Z rycerzem można było sprawdzić swoje siły podczas wojny szachowej. A łamańce językowe, łamigłówki polonistyczne i matematyczne pokazały jak szkoła może być fajna i ciekawa. Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach.

Do pomocy w Dniu Otwartym chętnie włączyli się rodzice obecnych klas pierwszych – za co serdecznie dziękujemy.

Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę.

To był wyjątkowy, pełen wrażeń dzień!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

(tekst: Anita Krupińska)