X Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej

Tegoroczny konkurs, który jest już naszą wieloletnią tradycją, odbył się 28 marca. Motywem przewodnim było życie i twórczość Stanisława Moniuszki - twórcy polskiej opery narodowej w dwusetną rocznicę jego urodzin.

Jury obradowało w składzie: Lidia Rogalska (przewodnicząca), Karina Waśniewska oraz Anna Piórkowska. Komisja przyznała następujące nagrody: 1. Malwina Bukowska (Szkoła Podstawowa w Proboszczewicach) 2. Milena Salamandra (Zespół Szkół nr 5 w Płocku), Dawid Brzózka (Szkoła Podstawowa w Wyszogrodzie Trzy wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Niedbała i Laura Chmielewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku oraz Julia Stelmach z SP w Wyszogrodzie. Drużynowo pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Proboszczewicach przed SP5 w Płocku i SP w Wyszogrodzie. Główny patronat nad konkursem objęła Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku wraz z dyrektorem p. Michałem Zawadzkim. Podziękowania należą się również p. Jackowi Kamińskiemu ze sklepu muzycznego oraz uczniom z klasy śpiewu p. Izabeli Denst-Szydłowskiej za uświetnienie konkursu swoim występem.