^Przewiń w górę

Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 5 w Płocku zawsze był niezmiernie ważny. Nawet wówczas, gdy mieliśmy tylko całkiem już „dorosłą” młodzież gimnazjalną i licealną, która tak pociesznie obrusza się na nazywanie jej dziećmi. Od dwóch lat jedno z najbardziej radosnych świąt w roku ma u nas wyjątkową oprawę.

Nasi najmłodsi, bez których nie potrafimy już sobie wyobrazić naszej szkoły, jak również starsi uczniowie ochoczo prezentują swoje talenty w wielkim szkolnym przeglądzie. III edycja naszego konkursu, która odbyła się 3 czerwca br., zgromadziła rekordową liczbę uczestników – na forum wystąpiło aż 26 kandydatów, rywalizujących o Grand Prix w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz VII, VIII i liceum. Jak co roku, na scenie dominował talent wokalny, ale nie ma się co dziwić, wszak piosenka to najlepszy sposób na wyrażenie emocji. Nie brakowało jednak również innych popisowych zdolności, jak choćby ekspresowe układanie kostki Rubika w różnych konfiguracjach, triki z piłką w wykonaniu przyszłego następcy Lewandowskiego lub Piątka czy sztuczki magiczne, których do tej pory nikomu nie udało się „rozgryźć”. Publiczność bardzo żywo reagowała na każdy występ, głośno wspierając swoich faworytów do wygranej, skandując ich imiona, a nawet podnosząc transparenty. Po zakończeniu wszystkich prezentacji mogliśmy obejrzeć arcyciekawy pozakonkursowy występ uczniów klasy 3C, którzy zaprezentowali się we własnym specyficznym układzie tanecznym. Widzowie nie mogli wyjść z podziwu, zastanawiając się, dlaczego to jedynie pokaz poza stawką. Jury, w którym zasiadły: pani dyrektor Małgorzata Dąbrowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Michalina Siwek oraz nauczycielka muzyki p. Bożena Tyburska, nie miało łatwego zadania. Po obradach komisja postanowiła jednak przyznać Grand Prix konkursu w kategorii uczniów starszych Aleksandrze Wojciechowskiej z kl. 7D, która przepięknie wykonała na gitarze i zaśpiewała utwór „Riptide” z repertuaru Vance'a Joya. Drugie miejsce zdobyła w tym roku dwukrotna zwyciężczyni naszego konkursu talentów Aleksandra Cicholc z kl. 3H, która jak zwykle z wyjątkową wrażliwością, dojrzałością i profesjonalizmem zaśpiewała piosenkę „Stay” Rihanny. W kategorii naszych najmłodszych uczestników bezkonkurencyjna była Maja Morawska z kl. 1A, która porwała widownię niesamowitym, pełnym temperamentu wykonaniem ludowej przyśpiewki „W moim ogródecku”. Drugie miejsce w tej grupie wiekowej powędrowało do Dominiki Balcerzak z kl. 2D za piękną interpretację piosenki „Tęcza”. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, ale także wszystkim uczestnikom przeglądu. Nagrody zostały wręczone, emocje po ekscytującej gali nieco opadły, ale my już teraz czekamy z niecierpliwością, cóż przygotują nasi uczniowie na jej czwartą odsłonę za rok.

(tekst: Bartłomiej Fortuna)