^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 5 miało tym razem wyjątkowy i szczególny wymiar. I to wcale nie dlatego, że panujące od dłuższego czasu upały sprowadziły nasze końcoworoczne spotkanie po raz pierwszy do przestronnej sali gimnastycznej. Naszą szkołę ukończył w tym roku podwójny rocznik absolwentów.

Do wszystkich wzruszające słowa podziękowania, podsumowania i pożegnania, ale również życzenia na przyszłość, skierowała pani dyrektor Małgorzata Dąbrowska. Po blisko dwudziestoletniej historii Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku pożegnaliśmy ostatnią grupę jego absolwentów. A wśród nich - wspaniałych ludzi z pasją i sukcesami. Dziewięcioro z nich otrzymało ostatnie w historii Gimnazjony - nasze "szkolne Oscary", przyznawane absolwentom przez ich koleżanki i kolegów w tradycyjnym głosowaniu. Statuetki odebrali wyjątkowi, niesamowici młodzi ludzie o wspaniałej postawie, wielkiej kulturze, wielu talentach sportowych i artystycznych oraz ogromnej konsekwencji w ich rozwijaniu. Serdecznie im gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i rozpoczynamy przy tym całkiem nowy rozdział. Pod znakiem "ósemki" naszą Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy ukończyło wczoraj bowiem również osiem klas ósmych. Spędzili u nas tylko dwa lata, ale pięknie zapisali się w historii szkoły. To również zdolna i zaangażowana młodzież, z którą się zżyliśmy i której będzie nam bardzo brakować. Za swoje osiągnięcia i pracę na rzecz społeczności szkolnej zasłużenie otrzymali statuetki Oktawianów - naszych nowych nagród dla absolwentów klas 8. Uczniowie kończący naszą szkołę osiągnęli w mijającym roku wspaniałe wyniki w nauce, czego dowodem liczba wręczonych przez panią dyrektor oraz wychowawców świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Nie można zapominać także o bardzo licznej grupie sportowców, osiągających sukcesy zarówno w reprezentacji szkoły jak i klubach zewnętrznych. Wygrywają turnieje siatkarskie, koszykarskie, piłki nożnej, notują wysokie miejsca w konkurencjach lekkoatletycznych oraz od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych z uporem i wytrwałością trenują pływanie. Robią to wszystko, wzorowo łącząc pasję i treningi z obowiązkami szkolnymi. Za to wszystko im dziękujemy i niezmiennie ich podziwiamy. Wczorajszą uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem p. Katarzyny Ciećwierz i p. Jadwigi Goszczyckiej. A na koniec wystąpili wspaniali wokaliści z chóru Kamerton, wykonując m.in. naszą tradycyjną szkolną wersję utworu "Ale to już było", która w tym roku wybrzmiała szczególnie wzruszająco... Życzymy wszystkim naszym uczniom bezpiecznych i udanych wakacji, zaś naszym absolwentom powodzenia i sukcesów w szkołach średnich.

(tekst: Bartłomiej Fortuna)