Oto i nasza Ósemka! Przestronna, dobrze wyposażona szkoła, w której nauczyciele z pasją uczą nas i pomagają rozwijać nasze zainteresowania. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym po szkole oprowadza Blanka z klasy 2A. Ona już wie, że w Ósemce jest przyjaźnie, wesoło i ciekawie!

[Kliknij i obejrzyj film]

 

  


Hej!
 
VII LO wpada do Was z krótką video-wizytą!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego liceum na nowy rok szkolny! Przy okazji dowiecie się, co o nas myślą nasze absolwentki!
Miłego oglądania!
 
Specjalne podziękowania dla: Lidii, Mariki, Alicji, Patrycji oraz Michaliny
Jesteśmy z Was dumni!!

[Kliknij i obejrzyj film] 

 

A poniżej druga część naszej wizyty w Waszych domkach. Tym razem podzielimy się z Wami naszą szkolną codziennością. Udostępniamy specjalnie dla Was fotorelację z życia licealistów z VII-ki!
 
Zapraszamy do naszych klas!
 
Pamiętajcie – liczy się zaangażowanie kadry, a nie prestiż szkoły! Zaufajcie nam, a matura 2025 nie będzie dla Was problemem!
 
Do zobaczenia wkrótce w VII LO!
 
 
 
 
 
 
 

KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI- ,,Czas na poezję Jana Brzechwy"

UWAGA ! Czwartoklasiści !!!

 Zapraszamy uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim - ,,Czas na poezję Jana Brzechwy" , organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

   Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania uczniów poezją, kształtowanie umiejętności recytatorskich i czytelniczych oraz wrażliwości i wyobraźni.

Zainteresowanych uczniów prosimy o przesłanie do 31 marca 2021 roku nagranego filmiku z recytacją wybranego wiersza Jana Brzechwy ( nagranie do 1,5 min) do nauczyciela języka polskiego na TEAMS.

Recytowane wiersze będą oceniane przez komisję według następujących kryteriów:

- dobór i znajomość tekstu

- interpretacja tekstu

- kultura słowa ( dykcja, emisja głosu, tempo recytacji, intonacja i akcentowanie).

Zapraszamy!

Projekt edukacyjny

 

Czytam z klasą edycja II - międzynarodowy projekt dla klas I-III

Drugi moduł projektu realizowanego przez klasę II D został ukończony. Do wykonania zadań wybraliśmy baśń H. Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu". Wykonaliśmy zimowe zadania, uzupełniliśmy lekturniki, ale najlepsza zabawa była podczas pokazu Mody Ekologicznej zorganizowanego przez p. Justynę Cichocką i p. Urszulę Wasilewską. Dzieci wraz z rodzicami włożyły dużo pracy w przygotowanie wyjątkowych strojów. Uczniowie oklaskami wybierali strój, który ich zdaniem był najciekawszy. Wszyscy okazali się zwycięzcami ponieważ wszystkie stroje były pomysłowe i bardzo oryginalne.

Czekamy teraz na wiosenne wyzwania i realizację kolejnego modułu.

 

 

 

Informacje z biblioteki

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 8.00 - 14.45

Wtorek 8.00 - 14.00

Środa 8.00 - 13.30

Czwartek 8.00- 13.00

Piątek 8.00 - 14.30

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Tegoroczne święto, ze względu na pandemię, wyglądało nieco inaczej niż w latach poprzednich.

W dniach 26.01.-27.01.2021 na poszczególnych lekcjach bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I wraz z wychowawcami. Zanim dzieci złożyły ślubowanie, dowiedziały się o zaletach czytania oraz poznały prośby książki.

Czytaj więcej...

PROPOZYCJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ - UDOSTĘPNIANIE LEKTUR

Kuratorium Oświaty w Warszawie Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa       Warszawa, dn. 18 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do pisma Ministra Edukacji i Nauki (DPPI-WPPiP.4087.1.2021.BS) z dnia 15 stycznia br., uprzejmie informuję, że Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały m. in. kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. W załączeniu przesyłam informację związaną z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów”. Uprzejmie proszę o rozpropagowanie powyższej informacji wśród uczniów i nauczycieli.

Z poważaniem MAZOWIECKI WICEKURATOR OŚWIATY

Dorota Skrzypek

Czytaj więcej...