^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

 

,,CZYTAM Z KLASĄ”

     To projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych w kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych . Celem projektu jest przede wszystkim rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz rozbudzanie ciekawości literackiej u uczniów.

   Projekt ma zachęcić dzieci do wzmacniania więzi ze środowiskiem przyrodniczym. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest integracja zespołu klasowego. W naszej szkole w projekcie uczestniczą uczniowie klasy 2D pod kierunkiem wychowawczyni, p. Justyny Cichockiej i nauczyciela biblioteki, Urszuli Wasilewskiej.

      Projekt podzielony jest na trzy moduły - Jesienny, Zimowy i Wiosenny. W module I - "Mała Chmurka w krainie drzew” zadaniem dzieci było wykonanie Chmurki Tosi, po wysłuchaniu opowiadania "Mała Chmurka w krainie drzew".       Chmurka Tosia zajęła miejsce w kąciku czytelniczym a towarzystwa jej dotrzymują wykonane przez uczniów urocze "Czytusie".

Wspólnie przygotowaliśmy Drzewo Czytelnicze i ozdobiliśmy je jesiennymi liśćmi, na których zapisaliśmy swoje imię oraz tytuł książki. Następnie ozdobiliśmy nasze LEKTURNIKI. Zadania realizowaliśmy na podstawie lektury "Kapelusz Pani Wrony”, która bardzo nam się podobała.

Już nie możemy doczekać się kolejnych zabaw z ciekawymi lekturami.