^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

 

     ‘’Z książką Ci do twarzy’’- czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

     Jak co roku w październiku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz integrację środowiska szkolnego.

     Tym razem naszym poczynaniom przyświecało hasło ,, Z książką Ci do twarzy’’. Dla wszystkich czytelników biblioteki przygotowaliśmy coś ciekawego.

  Pierwszaki okazały się ,, Książkowymi Bystrzakami’’- błyskawicznie potrafiły dopasować tytuł baśni tylko po jednym rekwizycie i doskonale odgadywały literackie zagadki. Na koniec dzieci uważnie wysłuchały bajki pt. ,, Trzy małe świnki” i teraz już wiedzą, że w życiu trzeba być pracowitym i sumiennym.

    Klasy II i III wzięły udział w ,,Literackich podchodach’’. Trzeba się było nieźle natrudzić, żeby odnaleźć i wykonać ukryte zadania, np. uporządkować pomieszane tytuły, odgadnąć baśniowe kalambury i tytuły wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima oraz wskazać błędy, które wkradły się do tekstów bajek. Wszystkie zadania zostały wykonane na medal.         Uczniowie klas IV bez problemu poradzili sobie z ukrytymi tytułami w przedstawionym tekście. To wcale niełatwe zadanie okazało się dla dzieci całkiem proste i każdy poradził sobie z nim bez problemu.

  Natomiast VI klasa bawiła się w ,, literackiego detektywa’’ i tropiła ‘’ukrywających ‘’ się w tekście bohaterów literackich. Młodzież z klasy VII musiała się wykazać znajomością adaptacji filmowych lektur szkolnych. 

    Dla klas VIII została przygotowana wystawa ,,Kamyk na szańcu”. Uczniowie poznali ciekawostki z życia autora ,,Kamieni na szaniec’’ – Aleksandra Kamińskiego oraz dowiedzieli się o losach bohaterów książki. Oprócz tego klasy VIII wzięły udział w konkursie fotograficznym ‘’Zaczytani’’.

Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Organizatorzy Urszula Wasilewska i Lidia Nita