KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI- ,,Czas na poezję Jana Brzechwy"

UWAGA ! Czwartoklasiści !!!

Zapraszamy uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim - ,,Czas na poezję Jana Brzechwy" , organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania uczniów poezją, kształtowanie umiejętności recytatorskich i czytelniczych oraz wrażliwości i wyobraźni.

Zainteresowanych uczniów prosimy o przesłanie do 31 marca 2021 roku nagranego filmiku z recytacją wybranego wiersza Jana Brzechwy ( nagranie do 1,5 min) do nauczyciela języka polskiego na TEAMS.

Recytowane wiersze będą oceniane przez komisję według następujących kryteriów:

- dobór i znajomość tekstu

- interpretacja tekstu

- kultura słowa ( dykcja, emisja głosu, tempo recytacji, intonacja i akcentowanie).

Zapraszamy!