MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik 2021

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku obchody będą się odbywały pod hasłem ,,Baśnie i legendy z całego świata”

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy:

Klasy I i II - ,,Na tropie Czerwonego Kapturka”- gry i zabawy na podstawie baśni.

Klasy III Historyjka obrazkowa na podstawie filmu ,,Legenda o patronie szkoły,” przygotowanego  przez uczniów z klasy 5A.

W dniach 7.10.2021 – 8.10.2021  w czasie przerw zapraszamy  uczniów klas IV-VIII.

Klasy IV - ,,Ukryte tytuły”,

- ,, Co czytali Twoi nauczyciele” ? Odgadnij tytuł po fragmencie utworu - konkurs

Klasy V - Kalambury literackie,

Klasy VII i VIII - Test literacki ,

- ,,Dokończ przysłowia”

Liceum

Uczniów VII LO zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie :

,,Baśnie i legendy z całego świata w komiksie"

Konkurs polega na wyszukaniu i przeczytaniu dowolnej legendy lub baśni oraz wykonaniu komiksu ilustrującego jej treść.

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 29 października 2021 r. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: poprawność językowa, ortograficzna, zgodność z wybrana lekturą, pomysłowość, szata graficzna.

W czasie trwania obchodów MDBS, można będzie obejrzeć wystawy:

- ,,Bohaterowie baśni i legend”

- Wystawa ,,C. Collodi” w 195 rocznicę urodzin

- ,, Dlaczego warto czytać?”