Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania były znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 29 września 2021 gościliśmy uczniów klas I. Maluchy miały okazję wysłuchać fragmentów książki pt.: ,,Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej, po czym w klasie wykonały ilustracje przedstawiające głównego bohatera.