Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w bibliotekach szkolnych w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku to święto obchodzone było pod hasłem ,,Baśnie i legendy z całego świata”. Nasza biblioteka szkolna również włączyła się w obchody, zapraszając czytelników do wspólnej zabawy. 

         

W pierwszym tygodniu października gościliśmy w bibliotece najmłodszych czytelników. Uczniów klas I i II zaprosiłyśmy do zabawy pt.: ,, Na tropie Czerwonego Kapturka”. Zadaniem dzieci było umieszczenie       w koszyczku Czerwonego Kapturka przedmiotów, które przeznaczone były dla babci, ułożenie historyjki obrazkowej w odpowiedniej kolejności przedstawiających fragmenty baśni . Na koniec dzieci uczestniczyły    w zabawie ruchowej.

 

    

  

   

   

     

   

   

 

W drugim tygodniu października w czasie przerw do zabawy zaproszono czytelników    z klas IV-VIII. Zadaniem uczniów z IV i V klas było odgadnięcie tytułów książek po zaprezentowanych fragmentach w konkursie pt.,, Co czytali Twoi nauczyciele”? Dzieci z tych klas uczestniczyły również w innych zabawach, szukały ukrytych tytułów książek w tekście oraz w kalamburach literackich.

 

Uczniowie klas VIII natomiast zmierzyli się z testem literackim oraz musieli wykazać się znajomością przysłów polskich.

W ostatnim tygodniu obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas III obejrzeli legendę o patronie szkoły pt.,, O jeszcze jednej gwiazdce w Wiśle”, przygotowanej przez uczniów klasy 5A pod opieką p. Moniki Fuz. Była to ciekawa lekcja,z której dzieci dowiedziały się wielu interesujących faktów z życia Aleksandra Macieszy. Podsumowaniem zajęć będzie wykonanie przez trzecioklasistów prac przedstawiających miejsca w Płocku, bliskie naszemu patronowi.

Nadal trwa jeszcze konkurs dla uczniów liceum, którzy mają wykonać komiks ilustrujący treść dowolnej baśni lub legendy w konkursie pt.,, Baśnie i legendy z całego świata w komiksie”

W czasie trwania obchodów można było obejrzeć wystawy ,, Bohaterowie baśni i legend” ; ,,C. Collodi w 195 rocznicę urodzin”. ,,Dlaczego warto czytać?”.