KONKURS PLASTYCZNY ,,Mój ulubiony miś – bohater literatury dziecięcej”

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najbardziej znanym misiem na świecie, towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieli z nimi dziecięce radości i smutki, jest ich najwierniejszym przyjacielem.

Pluszowy Miś jest jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł wśród bajek.

Z okazji święta Pluszowego Misia, które przypada na 25 listopada, biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III do udziału w kolejnej edycji konkursu !

Cele:

• Przybliżenie uczniom historii powstania pluszowego misia.
  • Przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich.
  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.
  • Rozwijanie umiejętności manualnych.
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie wyobraźni.

Warunki konkursu:

• Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
  • Uczestnicy konkursu wykonują pracę wybranymi przez siebie technikami( rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.)

Format prac – A4

• Prace powinny być wykonane indywidualne i samodzielnie przez dziecko.
  • Praca powinna być podpisana na odwrocie – ( imię i nazwisko, klasa oraz nazwa wybranego bohatera).

Termin dostarczania prac: Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy klasy do 22 listopada2021.