Oto i nasza Ósemka! Przestronna, dobrze wyposażona szkoła, w której nauczyciele z pasją uczą nas i pomagają rozwijać nasze zainteresowania. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym po szkole oprowadza Blanka z klasy 2A. Ona już wie, że w Ósemce jest przyjaźnie, wesoło i ciekawie!

[Kliknij i obejrzyj film]

 

  


Hej!
 
VII LO wpada do Was z krótką video-wizytą!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego liceum na nowy rok szkolny! Przy okazji dowiecie się, co o nas myślą nasze absolwentki!
Miłego oglądania!
 
Specjalne podziękowania dla: Lidii, Mariki, Alicji, Patrycji oraz Michaliny
Jesteśmy z Was dumni!!

[Kliknij i obejrzyj film] 

 

A poniżej druga część naszej wizyty w Waszych domkach. Tym razem podzielimy się z Wami naszą szkolną codziennością. Udostępniamy specjalnie dla Was fotorelację z życia licealistów z VII-ki!
 
Zapraszamy do naszych klas!
 
Pamiętajcie – liczy się zaangażowanie kadry, a nie prestiż szkoły! Zaufajcie nam, a matura 2025 nie będzie dla Was problemem!
 
Do zobaczenia wkrótce w VII LO!
 
 
 
 
 
 
 

Licealiści znów na "Płockich Powązkach"

Akcję pod hasłem "Ratujmy Płockie Powązki" zna chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Od wielu lat w pierwszych dniach listopada odbywa się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków z płockich nekropolii. Uczniowie naszej szkoły już po raz 13. włączyli się w tę akcję w wyjątkowy sposób.

Jak co roku, pod opieką p. Piotra Serwatkiewicza udali się na cmentarze przy ul. Kobylińskiego, by posprzątać zabytkowe mogiły, wyrzucić wypalone znicze, omieść liście i gałęzie z nagrobków. Tym razem swój wkład we wspaniałą płocką kampanię wniosła klasa 1LA3. Podczas pracy na cmentarzach nie mogło zabraknąć spotkania młodzieży z prezesem stowarzyszenia Starówka Płocka Jerzym Skarżyńskim, który opowiedział o płocczanach spoczywających na odwiedzanych nekropoliach. Nasi licealiści słuchali go z wielkim zaciekawieniem. Już w najbliższy weekend starsi uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekun p. Piotr Serwatkiewicz wezmą udział we wspomnianej zbiórce środków na odnowę cmentarnych zabytków. 

O działaniach naszych uczniów na rzecz płockich cmentarzy napisała "Gazeta Wyborcza":
https://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,25348723,ratujmy-plockie-powazki-uczniowie-vii-lo-posprzatali-groby.html