^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Akcję pod hasłem "Ratujmy Płockie Powązki" zna chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Od wielu lat w pierwszych dniach listopada odbywa się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków z płockich nekropolii. Uczniowie naszej szkoły już po raz 13. włączyli się w tę akcję w wyjątkowy sposób.

Jak co roku, pod opieką p. Piotra Serwatkiewicza udali się na cmentarze przy ul. Kobylińskiego, by posprzątać zabytkowe mogiły, wyrzucić wypalone znicze, omieść liście i gałęzie z nagrobków. Tym razem swój wkład we wspaniałą płocką kampanię wniosła klasa 1LA3. Podczas pracy na cmentarzach nie mogło zabraknąć spotkania młodzieży z prezesem stowarzyszenia Starówka Płocka Jerzym Skarżyńskim, który opowiedział o płocczanach spoczywających na odwiedzanych nekropoliach. Nasi licealiści słuchali go z wielkim zaciekawieniem. Już w najbliższy weekend starsi uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekun p. Piotr Serwatkiewicz wezmą udział we wspomnianej zbiórce środków na odnowę cmentarnych zabytków. 

O działaniach naszych uczniów na rzecz płockich cmentarzy napisała "Gazeta Wyborcza":
https://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,25348723,ratujmy-plockie-powazki-uczniowie-vii-lo-posprzatali-groby.html