Oficjalnie w gronie uczniów

W poniedziałek 25 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, Polakami, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor Małgorzata Dąbrowska symbolicznie pasowała wszystkich reprezentantów klas pierwszych na uczniów, słowami: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8”. Zanim to jednak nastąpiło, wszystkie dzieci pięknie wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, prezentując to, czego dotychczas nauczyły się w szkole. Wszyscy pięknie śpiewali poznane dotychczas piosenki, recytowali wiersze oraz opowiadali, jakie obowiązki ma uczeń. Na zakończenie goście słowami „Brawo Pierwszaki!” jednogłośnie uznali, że wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

(Marzena Wrzos)