Artyści dla Orkiestry

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra na ogromną skalę. To nie tylko tradycyjna kwesta i zbiórki do puszek, ale także szereg przedsięwzięć, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie działań fundacji. Wśród nich znaczącą rolę odgrywają występy artystyczne, podczas których zbierane są środki na szczytny cel WOŚP.

W tym roku po raz kolejny nasze grupy artystyczne zaangażowały się w orkiestrowe występy. W sobotę 11 stycznia w godzinach południowych na scenie w Galerii Wisła swój występ dał szkolny chór Kamerton wraz z niezawodnymi Ośmiorniczkami. Ich występ w kolędowym repertuarze pozwolił niemalże w połowie stycznia na nowo poczuć powoli mijający już świąteczny klimat. Wieczór z kolei należał do młodych aktorów z nowo powołanego w tym roku szkolnym Teatru Pełen Dzban, skupiającego młodzież z klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 8, wspieranego również przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 22. Dla niektórych z młodych aktorów był to pierwszy występ przed szerszą pozaszkolną publicznością, jednak mimo to z tremą poradzili sobie znakomicie. Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych artystów, którzy poświęcili swój wolny czas, by wystąpić w szczytnym celu. Za to składamy im serdeczne podziękowania.

(Bartłomiej Fortuna)