Kolędowaliśmy po raz 14.

12 stycznia, jak co roku, zaprosiliśmy uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz społeczność lokalną w gościnne progi Zespołu Szkół nr 5 na tradycyjne noworoczne kolędowanie.

A zaprosiliśmy na wyjątkowy koncert najpiękniejszych kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu naszego szkolnego chóru Kamerton i jego solistek, wspomaganych tym razem przez swoich kolegów. Wokaliści wystąpili przy akompaniamencie zespołu muzycznego Oktawa. Nasi młodzi muzycy przygotowali się do występu pod kierunkiem p. Bożeny Tyburskiej. Noworoczne spotkanie w Zespole Szkół nr 5 to nie tylko piękny występ, to również zaproszenie do wspólnego kolędowania. Naszym wokalistom doskonale udało się wprowadzić publiczność w atmosferę radosnego śpiewania. Dużą odwagą i całkowitym brakiem tremy wykazały się zaproszone na scenę dzieci. Bez najmniejszej pomocy rodziców ani dziadków pięknie zaśpiewały wybrane kolędy, za co zostały obdarowane słodkimi upominkami, które pod wielką choinką zostawił Święty Mikołaj. I tak w połowie stycznia ponieśliśmy do naszych domów ten wyjątkowy świąteczny nastrój, z nadzieją mówiąc sobie "Do zobaczenia za rok!"...