Szkolny Turniej Mitologiczny "Z mitologią za pan brat"

W dniu 28 marca 2017 roku odbyła się XIII już edycja szkolnego turnieju mitologicznego dla uczniów klas pierwszych – „Z mitologią za pan brat”.

Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Ciećwierz, Małgorzata Szreder, Urszula Gołębiewska. Celem konkursu było zainteresowanie tematyką mitologiczną oraz integracja uczniów klas pierwszych.

Turniej składał się z konkurencji plastycznej (plakat przedstawiający mitologicznego boga), sprawdzającej znajomość mitologii (test wiadomości) oraz konkursu krasomówczego.

Do konkursu przystąpiło dziesięć drużyn prezentujących uczniów klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If, Ih, Ii, Il, Is. Najlepsi okazali się uczniowie klasy Ib (Weronika Brzozowska, Zuzanna Kowalska, Katarzyna Surowaniec), II miejsce zajęły uczennice klasy Ia (Julia Balcerzak, Aleksandra Dąbkowska, Roksana Szulińska), trzecie miejsce natomiast wywalczyli uczniowie klasy Ie (Adam Drzewiecki, Katarzyna Kolanko, Ada Pełka). Konkurs był okazją do świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji, ale także wykazania się ogromną wiedzą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie klas siódmych będą kontynuować tradycję „mitologicznej zabawy”.