Salon Maturzystów 2017

Tradycją już jest, iż każdego roku uczniowie klas trzecich VII Liceum Ogólnokształcącego odwiedzają Salon Maturzystów.

To ogólnopolski projekt informacji edukacyjno – zawodowej skierowany do uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego oraz planujących naukę na studiach. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest wydawnictwo Perspektywy, które również służy pomocą na swojej Platformie Internetowej, pod tą samą nazwą. Uczniowie w trakcie Salonu mają możliwość skorzystać z porad ekspertów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz odebrać informator maturzysty z pełnym spektrum wiedzy na temat procedur rekrutacji do uczelni wyższych.

Tegoroczny wyjazd miał miejsce do Łodzi, gdzie w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, przedstawiciele wielu uczelni w Polsce i z zagranicy prezentowali swoje kierunki. Z pewnością zgromadzone informacje edukacyjno – zawodowe dotyczące wyboru kierunku kształcenia wyższego oraz materiały służące przygotowaniu do egzaminu maturalnego przyniosą sukces naszym absolwentom.

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI !!!

Organizatorem wycieczki była p. Renata Siedlich – Zakrzewska, która dziękuje za pomoc i wsparcie wicedyrektorowi szkoły p. Urszuli Zabrzyskiej oraz wychowawcy klasy 3LB p. Annie Zmorzyńskiej.