Radio dla Ciebie - zero disco

To już kolejna szansa dla klas 2LA/2LB na znalezienie ciekawych tematów do projektu.

Gościliśmy w szkole Kino za Rogiem, porządkowaliśmy nagrobki na cmentarzu przed kwestą, byliśmy w sztabie akcji Ratujemy „Płockie Powązki”, na spotkaniu w Gazecie, teraz czas na RDC. Podobno zostało już tylko więzienie i seminarium, tak szlakiem miejsc odosobnienia.

Polskie Radio RDC to regionalna stacja radiowa nadająca w Warszawie i na Mazowszu, łącząca w sobie wieloletnią tradycję Polskiego Radia oraz dynamikę XXI wieku.

Na antenie RDC można znaleźć aktualne informacje, ciekawą i rzetelną publicystykę, sport, kulturę i dobrą muzykę.

Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Piórkowskiej uczniowie mieli okazję odwiedzić płocką siedzibę radia przy pl. Stary Rynek 4. Udało się poobserwować radiowców przy pracy podczas codziennego serwisu oraz poczuć różnicę pomiędzy dziennikarstwem prasowym a radiowym. Licealiści mieli możliwość zaznać nieco klaustrofobicznej atmosfery studia radiowego i dowiedzieć się o roli regionalnego (lokalnego) radia w przestrzeni publicznej.

Było ciekawie, zabawnie, inteligentnie i zero disco.