Gwarna sobota w ZS5!

10 marca, mimo soboty, gmach Zespołu Szkół nr 5 w Płocku tętnił życiem. Po raz kolejny zaprosiliśmy na nasz Dzień Otwarty, prezentując ofertę skierowaną zarówno do najmłodszych uczniów przyszłych klas pierwszych szkoły podstawowej, siódmoklasistów jak i licealistów.

A ta jest naprawdę bardzo bogata. Oferujemy naukę w nowoczesnej, bardzo dobrze wyposażonej placówce, pod kierunkiem wspaniałej kadry nauczycielskiej - naukę w "Szkole Sukcesu". Kilkadziesiąt stanowisk, które zostały zaprezentowane w Dzień Otwarty, stanowiło próbkę tego, co zaproponujemy naszym przyszłym uczniom.

Zaprezentowaliśmy prace uczniów, ciekawe doświadczenia i eksperymenty, zaprosiliśmy do wspólnego muzykowania odwiedzenia szkolnego teatru z kawiarenką oraz aktywności fizycznej w hali sportowej. Swoje podwoje otworzyły przestronne pracownie, wśród których na szczególną uwagę z pewnością zasługują bogato i fachowo wyposażone sale przemiotów ścisłych - fizyki, chemii i biologii. Duże zainteresowanie wzbudzały jak zwykle nowoczesne pracownie informatyczne, w których główną rolę grały roboty - efekt pracy młodzieży na zajęciach z mechatroniki.

Swoje przyjazne wnętrza oraz możliwości odpoczynku i zabawy zaprezentowała świetlica szkolna. Po raz kolejny w naszej szkole pojawiła się przedstawicielka płockiego ogrodu zoologicznego, która pokazała najmłodszym zwiedzająym egzotyczne okazy owadów, gadów i płazów. Cennym doświadczeniem z pobytu w naszej szkole podzielili się z odwiedzającymi obecni uczniowie klas siódmych. Zwracali uwagę nie tylko na imponujący gmach szkoły i jego wyposażenie, ale też bogatą ofertę zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania i przygotowujących do konkursów. To wszystko, realizowane w ramach zajęć na jedną zmianę, gwarantujemy naszym przyszłym uczniom, których serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół nr 5!