Przyszli aktorzy z siódmej klasy?

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca uczniowie klas 7C i 7F pod opieką p. Anny Gawinowskiej-Łosiewicz, p. Aldony Fabiszewskiej i p. Bartłomieja Fortuny wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Nasi uczniowie mogli poznać historię uczelni, sylwetki jej najznamienitszych absolwentów, zwiedzić sale wykładów i ćwiczeń oraz dowiedzieć się, jak zostać studentem szkoły. Obejrzeli także krótką animację o historii Łodzi, przygotowaną w ramach egzaminu dyplomowego przez jedną ze studentek. Kto wie, może wśród naszych siómoklasistów są przyszli studenci wydziału aktorskiego, reżyserskiego lub operatorskiego łódzkiej uczelni?

Podczas wycieczki nasza młodzież mogła również świetnie się pobawić, najpierw w centrum gier laserowych a potem w kręgielni na terenie Centrum Handlowego Manufaktura. Do domów wszyscy wracali w doskonałych humorach, zadowoleni, że dzień wagarowicza w tak ciekawy sposób udało się zmienić w... dzien wycieczkowicza.