Alchemicy z trzecich klas znów w Toruniu

Nasi trzecioklasiści rozpoczęli już zapewne wytężoną pracę przed kwietniowym egzaminem gimnazjalnym. Również tym z przedmiotów ścisłych. Ważnym elementem tych przygotowań jest na pewno możliwość sprawdzenia teoretycznych wiadomości w praktyce.

Dlatego też w czwartek 13 grudnia dwie klasy trzecie - 3F i 3S, pod opieką p. Anny Gawinowskiej-Łosiewicz, p. Katarzyny Ciećwierz i p. Bartłomieja Fortuny wybrały się do Torunia. Znajdująca się na toruńskiej starówce Kamienica Alchemika, mieszcząca Centrum Chemii w Małej Skali, gościła naszych uczniów już po raz kolejny. Tym razem jednak skomplikowane reakcje chemiczne były związane z trwającym już na dobre okresem świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy niezwykle dynamicznie prowadzonych zajęć mogli ozdobić choinkowe bombki za pomocą wielu substancji chemicznych różnej barwy i zapachu... Wyzwanie było duże. Nasi uczniowie wykazali się jednak dużą umiejętnością dobierania proporcji, mieszania i posługiwania sprzętem laboratoryjnym. Piękne bombki w całości dotarły do szkoły, a niebawem zapewne zawisną na choinkach. Druga część zajęć została zorganizowana pod hasłem "Kuchnia moleCOOLarna". Tym razem trzecioklasiści mogli opanować równie ważną świąteczną umiejętność - przygotowanie smakołyków. Tym razem hasło "sama chemia" nie wystraszyło naszych łasuchów. Czasu starczyło nam jeszcze na tradycyjny zakup pierników i spacer po zimnej jesienno-zimowej starówce.

(tekst: Bartłomiej Fortuna)