Kanonizacja

Jan Paweł II Święty

Dnia 20 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: pani Joanny McFarland, pani Agnieszki Ostrowickiej i pana Marka Pietrzaka przedstawili w interesującej formie bogaty zbiór wiadomości o życiu wielkiego Polaka -  Jana Pawła II. Podkreślili w ten sposób historyczny moment w dziejach naszej Ojczyzny –  kanonizację Karola Wojtyły, która miała miejsce 27 kwietnia bieżącego roku .

Spektakl rozgrywający się w kawiarnianej atmosferze wspomnień przypomniał nam najważniejsze momenty z życia księdza, biskupa, kardynała i papieża - od urodzenia, poprzez radosny okres młodości obfitujący jednocześnie w poważne i doniosłe wydarzenia aż po wybór na Głowę Stolicy Piotrowej i kolejne pielgrzymki do Polski...

Przedstawienie uczniów klas: I D, I E, II A, II C, II L uświetnił występ chóru pod kierunkiem pani Bożeny Tyburskiej. Piękne wyśpiewane „Abba Ojcze”, „Wadowice – moje miasto”, „Nie lękajcie się” oraz „Barka” dodały uroczystości  niepowtarzalnego charakteru.

Dekoracje w kolorach papieskiej flagi przygotowały wraz z uczniami panie: Grażyna Stobiecka, Ewa Rutecka, Dorota Nadrowska – Guściora.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.