^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

W czwartek 13 października uroczyście celebrowaliśmy w Zespole Szkół nr 5 w Płocku Dzień Edukacji Narodowej. Na forum powitaliśmy dyrekcję szkoły, przedstawicieli rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi oraz społeczność uczniowską.

Na wstępie dyrektor szkoły pani Małgorzata Dąbrowska przekazała wszystkim pracownikom życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz wytrwałości, zwłaszcza w obliczu niepewnej sytuacji i nadchodzących zmian w oświacie. Wręczyła również nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora Szkoły. Specjalne podziękowania zostały skierowane do pracowników kończących pracę w naszej szkole i przechodzących na emeryturę.

W części artystycznej uroczystości młodzi aktorzy ze szkolnego Teatru Grawitacja zaprezentowali program pt. "Nauczyciel - mistrz i przyjaciel", przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. Dagmary Wicińskiej i p. Bartłomieja Fortuny. Zebrani na forum mogli wysłuchać wspomnień wzruszonych absolwentów - staruszków, w których wcielili się nasi uczniowie, oraz przekonać się, że każdy nauczyciel to prawdziwy "kapitan okrętu". Oprócz obytych ze sceną uczniów naszego gimnazjum i liceum dużym zaangażowaniem wykazali się również pierwszoklasiści z G8, dla których był to pierwszy poważny występ przed całą społecznością szkolną. Ze swojego aktorskiego zadania wywiązali się wyśmienicie, skutecznie pokonując tremę i pokazując wielki talent. Publiczność poruszył występ uczennicy klasy 1G Natalii Przybylińskiej, która w duecie ze swoją polonistką p. Wicińską zaprezentowała utwór z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej "Czas nas uczy pogody". Przedstawiciele samorządu szkolnego w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli na ręce dyrekcji szkoły podziękowania i życzenia oraz wręczyli kwiaty. Tradycyjnie muzyczną ucztę podczas uroczystości zapewnił chór Kamerton i zespół Oktawa pod kierunkiem p. Bożeny Tyburskiej. Nasi młodzi muzycy zaprosili zebranych do wspólnej zabawy, wykonując utwory z repertuaru grupy Enej ("Zbudujemy dom"), zespołu Łzy ("Życie jest piękne"), Rafała Brzozowskiego ("Za mały jest świat") oraz TABB &Sound' N'Grace ("Możesz wszystko"). Wystrój i dekorację forum szkoły przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli plastyki i techniki: p. Grażyny Stobieckiej, p. Ewy Ruteckiej i p. Doroty Nadrowskiej - Guściory. Zdjęcia podczas uroczystości wykonały nasze uczennice: Weronika Wojarska i Dominika Kalityńska.