^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

To już 8 edycja projektu, w którym nasza szkoła brała udział. W tym roku projektowi Ogólnopolski Tydzień Kariery towarzyszyło hasło, „Bądź autorem swojej kariery”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami instytucji zewnętrznych Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku,  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Młodzieżowego Biura Pracy OHP. Tematyka przewodnia dotyczyła zagadnień związanych z projektowaniem kariery zawodowej w szerokiej gamie zawodów przyszłości. Zawodów, w których obecni uczniowie zdobędą wykształcenie i w przyszłości znajdą zatrudnienie w wielu rozwojowych sektorach gospodarki narodowej. Doradcy zawodowi i eksperci rynku pracy uczyli jak konstruować własną karierę w zgodzie z własnymi predyspozycjami i zainteresowaniami oraz wymaganiami do wykonywania zawodu.

            Tegoroczne hasło było wskazówką mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno – zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki, a także, że decyzje edukacyjne i zawodowe powinniśmy podejmować świadomie i samodzielnie, biorąc pod uwagę i analizując stawiane sobie cele, okoliczności i warunki. Wybór zawodu ma być procesem, w którym dojrzewamy odpowiedzialnie i świadomie.

            Dostępna wystawa na forum szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem  wśród młodzieży, bowiem podkreślała i przybliżała przyszłościowe kierunki tzw. Zawodów przyszłości. Uczniowie, którzy w trakcie zastępstw przebywali w świetlicy szkolnej mieli okazję zapoznać się z filmami o zawodach w wielu branżach gospodarki narodowej z serii Kalejdoskop zawodów.  Wkrótce również pojawi się również wystawa plastyczna p.t. Mój wymarzony zawód, jako zwieńczenie działań w ramach projektu.