^Przewiń w górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Get Adobe Flash player

Europejski Dzień Języków to coroczne święto, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Przypada na 26 września, a my w naszej szkole tradycyjnie od kilku lat celebrujemy je w październiku.

W tym roku uczniowie pod okiem nauczycieli języków obcych, jak zwykle, aktywnie zaangażowali się w przygotowanie wystaw, prezentacji lekcji tematycznych oraz potraw tradycyjnych dla danego obszaru językowego. Uczniowie uczestniczyli również w uroczystości, podsumowującej święto języków w naszej szkole. Na forum zaprezentowały się utalentowane wokalistki, prezentując utwory w języku rosyjskim ("Bielyje rozy") oraz niemieckim ("Hör den Kindern einfach zu", "Ich schicke dir jetzt einen Engel"). Grupa języka rosyjskiego oczarowała publiczność, prezentując rosyjskojęzyczną bajkę "O rybaku i złotej rybce", zaś uczniowie z grupy języka niemieckiego zaprezentowali skecz "Der kaputte Fernseher" autorstwa niemieckiego komika Loriota. Sama publiczność została zresztą zaproszona do aktywnego udziału w zabawie - chętni uczniowie mogli zaprezentować swoim koleżankom i kolegom wylosowane "łamańce" w różnych językach. Wszystkim poszło świetnie, za co otrzymali gromkie brawa. Dzień Języków przypada raz w roku, jednak z pewnością pozwala utwierdzić się w przekonaniu, że warto dążyć do bycia poliglotą.