^Przewiń w górę

Get Adobe Flash player

28 października uczniowie pierwszych klas Gimnazjum nr 8 wzięli udział w uroczystości poświęconej patronowi szkoły.

Aleksander Maciesza to osoba niezwykle ważna dla naszego miasta i regionu. Mimo to patron Gimnazjum nr 8 wciąż nie jest postacią powszechnie znaną. Tradycyjnie już uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem nauczycieli: p. Moniki Fuz, p. Bartłomieja Fortuny oraz wychowawców świetlicy: p. Agnieszki Nacfalskiej, p. Anny Milińskiej i p. Sylwii Żelechowskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów występ, przybliżający sylwetkę wielkiego płocczanina. W pięknej scenerii jesiennego Płocka odczytano "Legendę o jeszcze jednej gwiazdce w Wiśle" autorstwa pani Moniki Fuz. Pierwszoklasiści mogli również sprawdzić swoją wiedzę w konkursach poświęconych patronowi szkoły.