^Przewiń w górę

Get Adobe Flash player

22 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się II Festiwal Przedstawień Profilaktycznych.

Organizatorem przeglądu jest Komenda Miejska Policji w Płocku, a współorganizatorami Urząd Miasta Płocka i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I. W festiwalu mogą startować uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płockiego. Młodzi artyści mają za zadanie przygotować krótką, piętnastominutową etiudę, propagującą zdrowy styl życia, wolność od uzależnień, wskazującą właściwe wzorce zachowań. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 - członkowie Teatru Grawitacja wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zagrali na scenie MDK spektakl "W potrzasku", napisany przez ucznia klasy 1LA Oskara Miklaszewskiego i p. Bartłomieja Fortunę. Sztuka podejmuje temat niełatwych relacji głównego bohatera. Psychiczna przemoc w rodzinie, narastające napięcie, bezradność, osamotnienie wśród wielu, wejście w szpony nałogu. Nieuchronny ciąg zdarzeń musi doprowadzić do tragedii...

Do występu w Festiwalu Przedstawień Profilaktycznych uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Agnieszki Nacfalskiej i p. Bartłomieja Fortuny. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 30 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku.