Zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018

W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Dla naszej szkoły tegoroczna ceremonia była tak samo wyjątkowa, jak wyjątkowe i szczególne było ostatnie dziesięć miesięcy pracy.

Trzecioklasiści przedostatniego rocznika kończącego gimnazjum odebrali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Dąbrowskiej nagrody za osiągnięcia w nauce, sukcesy artystyczne i sportowe oraz działalność na rzecz szkoły. Dziewięciorgu z nich wręczono nasze szczególne "szkolne Oscary" czyli Gimnazjony, przyznawane już od kilkunastu lat.

Wyróżnień było naprawdę dużo, więc uhonorowanie wszystkich laureatów trwało długo. Mimo to bardzo przyjemnie było nam poznawać wszystkich nagrodzonych - możemy być z nich naprawdę dumni! Na zakończenie ceremonii dla gimnazjalistów mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Anity Krupińskiej i p. Joanny McFarland oraz wysłuchać utworów w wykonaniu chóru Kamerton, przygotowanych wraz z p. Bożeną Tyburską.

Kiedy nasza młodzież cieszyła się już wakacjami, rozpoczęła się u nas uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Dumne i wzruszone pierwszaki w strojach galowych i mundurkach zuchów zasiadły na forum szkoły wraz z rodzicami. Pani dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny, jako pierwszy taki w historii naszej placówki, podkreślając, że maluchy zdobywały u nas wiedzę, ale i my w tym czasie "uczyliśmy się ich". My wiemy o nich już bardzo dużo, a one, otwarte i uśmiechnięte, doskonale odnalazły się w naszej, niemałej przecież, szkole. Egzamin zatem zdany wyśmienicie! Zgodną decyzją dyrekcji szkoły i wychowawczyń wszystkie pierwszaki zasłużyły na wyróżnienie i na to, by odebrać świadectwo i nagrodę na forum. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Płocku podczas uroczystości zaprezentowali się również w krótkim występie,poetycko-wokalnym, przygotowanym przez wychowawczynie: p. Monikę Fuz, p. Magdalenę Woźniak-Serwatkiewicz, p. Agnieszkę Nacfalską i p. Emilię Wiśniewską oraz opiekunkę grupy Ośmiorniczek p. Bożenę Tyburską. Wszystkim uczniom oraz pracownikom Zespołu Szkół nr 5 w Płocku życzymy udanych wakacji i bezpiecznego powrotu za dwa miesiące!