Magiczne święta najmłodszych

W piątek 20 grudnia 2019 r. pierwszaki z naszej szkoły przygotowały dla swoich kolegów z klas drugich, trzecich, piątych i szóstych bożonarodzeniowe przedstawienie.

Dzieci odpowiedziały w nim o najważniejszych tradycjach związanych z tymi pięknymi świętami. W magicznej atmosferze recytowały wiersze, śpiewały pastorałki, jak również piękne polskie kolędy. Był stół nakryty białym obrusem, pod nimi sianko, opłatek, choinka i oczywiście Święty Mikołaj. A ponieważ to zimowe święta, nie mogło zabraknąć bałwanków, które zatańczyły piękny bałwankowy taniec. Na zakończenie na scenie pojawiły się nasze „Gwiazdeczki”, które w niezwykle nowoczesnym tańcu uświadomiły nam wszystkim, że święta mogą być bardzo tradycyjne, ale też bardzo nowoczesne. Bo Boże Narodzenie to magiczny czas!

(tekst: Marzena Wrzos)