Kiedyś zasadzimy prawdziwy las...

Młodzież w naszej szkole od najmłodszych lat uczy się, jak ważna jest ochrona przyrody i wrażliwość na problemy środowiska naturalnego. Wie, że wycinane są lasy, a w bezpośredniej okolicy - nawet osiedlowe drzewa, dające cień i wytchnienie w upalne dni.
Dlatego też uczniowie klas 1B, 1E, 2B, 2E i 3A z ochotą i zapałem wzięli udział w warsztatach "Las w szkle". Na razie wykonali kompozycje kwiatowe, przygotowując odpowiednie podłoże, sadząc niewielkie roślinki w szklanych wazonach i ozdabiając całość kamykami i szyszkami. To jednak na pewno jedynie pierwszy krok. Nie mamy bowiem wątpliwości, że nasi przyrodnicy kiedyś zasadzą również piękne drzewa i będą z sercem dbać o lasy.